bozsik-foci-crop

Bozsik foci

A program indulásakor az MLSZ különös figyelmet fordított arra, hogy már a nagycsoportos óvodás korúakat is megszólítsa és bevonja a labdarúgásba, labdával történő játékokba. A labdarúgás mellett fontosnak tartjuk a gyermekek mozgásigényének kielégítését, mozgásfejlesztését és az égészséges életmódra nevelését. A foglalkozások mellett igyekszünk olyan találkozókat, tornákat rendezni, amelyek garantálják a jó élményeket a gyerekeknek.
neptanc3

Néptánc foglalkozás (apró lábak néptánccsoport)

A néptánc foglalkozásokon a nagycsoportos gyerekek megismerkednek az év jeles napjaival, az ünnepekhez fűződő népi hagyományokkal, népviselettel, szokásokkal, a népi hangszerekkel, a népzenével – elsősorban a gyermekjátékokon keresztül. Különböző rigmusokat, mondókákat tanulnak és megismerkednek a néptánc alapvető lépéseivel. Különféle rendezvények keretein belül megmutathatják az elsajátított dalokat, mondókákat, dalos, népi játékokat, tánclépéseket. Rendezvényeink: adventi gyertyagyújtás, március 15.
hittan

Hittan

A foglalkozásokon a középső és nagycsoportos gyermekek bibliai történeteket, erkölcsi kérdéseket dolgoznak fel. A gyerekek szintjének megfelelően, vizuális tevékenységek, játékok, énekek, mondókák, bábok segítségével. A gyerekeket (életkoruknak megfelelően) arra szeretnénk elvezetni, hogy megismerjék egymást és tanuljanak meg egymással közösségben, békében és szeretetben élni.

Óvodánkról

Óvodánk Szolnoktól 15 km-re, Rákócziújfaluban található.
A község egyetlen óvodája, mely a település központi helyén, nyugodt, csendes, környezetben helyezkedik el. Helyi nevelési programunk az epochális rendszerű nevelési program adaptációjával készült. Három vegyes életkorú csoportban fogadjuk a gyermekeket. Nevelésünk során biztosítjuk a lehetőséget ép és sajátos nevelési igényű gyermekek természetes együttnevelésére.
Videó

Rákócziújfalui Mesevár Óvoda

ujfaluovoda@freemail.hu

5084. Rákócziújfalu Petőfi Sándor út 15-17.

Navigáció