ÓVODAI BEIRATKOZÁS
Rákócziújfalu Község Önkormányzat értesíti azokat a szülőket, akiknek gyermeke a harmadik életévét 2024. augusztus 31.-ig betölti, valamint a 2024/2025. nevelési év során betölti a 3. életévét, hogy a fenntartásában működő óvodában:
A 2024/2025. nevelési évre az óvodai beiratkozás időpontja
2024. április 22-26 8:00-16:00 óra között

A beíratás helye:
Rákócziújfalui Mesevár Óvoda
5084 Rákócziújfalu, Petőfi út 15-17.

Az óvoda felvételi körzete, felvehető gyermekek: Rákócziújfalu Község körzetében lakóhellyel rendelkező gyermekek, valamint a körzetben dolgozó szülők gyermekei kerülnek felvételre, de más körzetből is vehető fel gyermek. Mindenkit szeretettel várunk.
A beíratáshoz szükséges dokumentumok:
- a gyermek nevére kiállított személyi azonosító,
- a gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány,
- a szülő (törvényes képviselő) nevére kiállított személyi azonosító és lakcímet igazoló hatósági igazolvány.
- a gyermek születési anyakönyvi kivonata
- a gyermek Taj száma
 A Rákócziújfalui Mesevár Óvoda az integráltan nevelhető sajátos nevelési igényű gyermekek ellátását is biztosítja.
 Az értesítést a felvételi eljárás eredményéről az óvodavezető 2023. június  írásban megküldi a szülőnek, illetve a törvényes képviselőnek.
A szülő a döntés kézhezvételtől számított tizenöt napon belül jogorvoslati kérelemmel fordulhat Rákócziújfalu Község jegyzőjéhez. A kérelmet írásban, az óvoda vezetőjénél kell benyújtani. A jegyző a másodfokú eljárás során a kérelmet elutasíthatja, a döntést megváltoztathatja, vagy megsemmisítheti, és a nevelési intézményt új döntés meghozatalára utasíthatja.
A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény értelmében a 3. életévét betöltött gyermek óvodába járása kötelező!
A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 247. § a) pontja alapján az a szülő vagy törvényes képviselő, aki a szülői felügyelete vagy gyámsága alatt álló gyermeket kellő időben az óvodába nem íratja be, szabálysértést követ el.

Felszerelés

Amit ez első napon hozz magaddal :)

Tisztasági csomag

Papírzsebkendő
Szalvéta
Fogkrém
Fogkefe
Toalettpapír
Folyékony szappan
Fésű
Kis méretű törölköző

Váltó ruha

Minden ruhadarabból legalább egy, alsó neműből lehet több.
Egy pár váltócipő.

Ágynemű

Pizsama (rövid/hosszú időjárásnak megfelelő)
Alsó pléd