Bemutatkozás

Óvodánk Szolnoktól 15 km-re, Rákócziújfaluban található. A község egyetlen óvodája, mely a település központi helyén, nyugodt, csendes, környezetben helyezkedik el. Helyi nevelési programunk az epochális rendszerű nevelési program adaptációjával készült. Három vegyes életkorú csoportban fogadjuk a gyermekeket. Nevelésünk során biztosítjuk a lehetőséget ép és sajátos nevelési igényű gyermekek természetes együttnevelésére. Valamennyi csoportszoba hangulata egyedi, esztétikusan kialakított tárgyi környezetű. Játéktárunk sokoldalú, minden korosztály számára, jó minőségű komplex fejlesztő játékokat és eszközöket biztosítunk. Játszóudvarunk 2393 négyzetméter területű, füves, fás, árnyékos környezetet biztosító udvar, mozgásfejlesztő játékokkal: csúszdák, hinták, rugós játékok, mérleghinta, mászóka, fedett homokozó.

Óvodánk az utóbbi években elnyerte: a biztonságos óvoda, zöld óvoda, madár barát óvoda, állatbarát óvoda címet, Magyarország legszebb konyhakertje, valamint az óvoda kert programban is részt vettünk. (Ágyások, veteményeskertek, fűszerkert, virágoskert, gyümölcsfák, komposztálók, vízgyűjtő) gazdagítják a kinti udvart. Biztosítják az óvodásaink tevékenykedtetését, lehetőséget teremtve a környező világ megismerésére, alakítására a gyerekek mindennapi életében. A megismerési, tanulási folyamatot természetes közegben, életszerű körülmények között törekszünk megvalósítani.

Büszkék vagyunk jeles napok köré fonódó hagyományainkra. A csoporthagyományoknak megfelelően készülünk az Adventre, farsangra, pünkösdölésre, gyermeknapi, anyák napi ünnepségek színes lebonyolítására. A nagycsoportosok számára: búcsúest, családi nap, kirándulás, színházlátogatások szervezése, néptánc, Bozsik foci program, mese, torna foglalkozás és hittan színesíti hétköznapjaikat.

Óvodánkban a nevelőmunka középpontjában a gyermek áll. A nevelőtestület szakmailag jól felkészült, pedagógiai megújulásra törekvő óvodapedagógusokból áll, akikre jellemző az ön- és továbbképzés. Intézményünkben nagy szakmai gyakorlattal, pedagógiai tapasztalattal rendelkező óvodapedagógusok, szakképzett dajkák, pedagógiai asszisztens dolgozik. Szülői szervezet segíti az óvoda és a családok közötti szoros együttműködést. A sajátos nevelési igényű gyermekek (beszédfogyatékos, egyéb pszichés fejlődési zavarral küzdő) fejlesztését  utazó  logopédusok, gyógypedagógusok látja el. A gyermekekért végzett közös munkában segítőkész szerepet vállalnak és mindannyian hozzájárulnak óvodai nevelésünk eredményességéhez. Az óvoda felvételi körzete elsősorban Rákócziújfalu Község körzetében lakóhellyel rendelkező gyermekek, valamint a körzetben dolgozó szülők gyermekei kerülnek felvételre. Azonban más környező településről is vehető fel gyermek.

6 szakképzett óvónő

1 szakképzett pedagógiai asszisztens